Tuesday, 09 July 2019 04:42

 

66742785_1824527970912769_5144049057307557888_n.jpg

၁။ ႏွစ္ေပမီးေခ်ာင္း (20 W) ၅၀ နာရီ
မိမိက တစ္ရက္ကို ၂ ေပမီးေခ်ာင္း ၂ ေခ်ာင္း ၁၀ နာရီဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၁၂ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ ေခ်ာင္းကို ၁၀ နာရီ ဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁၈ ယူနစ္ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

၂။ ေလးေပမီးေခ်ာင္း (40 W) ၂၅ နာရီ
တစ္ရက္ကို ၄ ေပမီးေခ်ာင္း ၂ ေခ်ာင္း ၁၀ နာရီဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၂၄ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ ေခ်ာင္းကို ၁၀ နာရီ ဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၃၆ ယူနစ္ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

၃။ ဖန္မီးသီး (20 W) ၅၀ နာရီ
တစ္ရက္ကို ဖန္မီးသီး ၂ လုံး ၁၀ နာရီဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၁၂ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ လုံးကို ၁၀ နာရီ ဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁၈ ယူနစ္ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။ ၄ လုံးကို ၁၀ နာရီ ဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၂၄ ယူနစ္ က်သင့္မွာပါ။

၄။ ေရခဲေသတၱာ (၁၅၀ W) ၆ နာရီ ၃၀ မိနစ္
ေရခဲေသတၱာကို ၁ ရက္ ၁၃ နာရီ ဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၆၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၂၄ နာရီလုံး ဖြင့္ထားမယ္ဆိုရင္ ၁၁၀ ယူနစ္ခန္႔ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

>>> လ်ွပ္စစ္ဓာတ္အားေပးရုံးမ်ား၏ လိပ္စာႏွင့္ ဖုန္းနံပါတ္မ်ား

၅။ ထမင္းေပါင္းအိုး (၅၀၀ W) ၂ နာရီ
ထမင္းေပါင္းအိုးကို ၁ ရက္ ၁ နာရီ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၁ လမွာ ၁၅ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၂ နာရီ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၃၀ ယူနစ္ က်သင့္မွာပါ။ ၃ နာရီ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၄၅ ယူနစ္ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

၆။ အဝတ္ေလ်ွာ္စက္ (၇၅၀ W) ၁ နာရီ ၂၀ မိနစ္
အဝတ္ေလ်ွာ္စက္ကို ၁ ပတ္ ၂ ၾကိမ္ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၁ လမွာ ၈ ယူနစ္ခန္႔ က်သင့္ပါမယ္။ ၁ ပတ္ ၃ ၾကိမ္ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၁၂ ယူနစ္ခန္႔ က်သင့္ပါမယ္။ ၁ ပတ္ ၄ ၾကိမ္ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၁၆ ယူနစ္ခန္႔ က်သင့္ပါမယ္။ ေန႔စဥ္အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ယူနစ္ ၃၀ ခန္႔ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

၇။ Air-Corn (၁၀၀ W) ၁ နာရီ
Air-Corn တစ္လုံးကို ၁ ရက္ ၆ နာရီ ဖြင့္မယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၁၈၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၂ လုံးဆိုရင္ ၃၆၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ လုံးဆိုရင္ ၇၂၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။
Air-Corn တစ္လုံးကို ၁ ရက္ ၁၂ နာရီ ဖြင့္မယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၃၆၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၂ လုံးဆိုရင္ ၇၂၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ လုံးဆိုရင္ ၁၄၄၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။
Air-Corn တစ္လုံးကို ၁ ရက္လုံး ဖြင့္မယ္ဆိုရင္ ၁ လဆိုရင္ ၇၂၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၂ လုံးဆိုရင္ ၁၄၄၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ လုံးဆိုရင္ ၂၁၆၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။

၈။ မီးပူ (၁၁၀၀ W) ၅၄ မိနစ္
၁ ပတ္မွာ မီးပူ ၂ ၾကိမ္တိုက္မယ္ဆိုရင္ ၁ လကို ၈ ယူနစ္ခန္႔ က်သင့္ပါမယ္။ ၃ ၾကိမ္တိုက္မယ္ဆိုရင္ ၁၂ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ၄ ၾကိမ္တိုက္မယ္ဆိုရင္ ၁၆ ယူနစ္ က်သင့္မွာ ျဖစ္ပါတယ္။

>>> တိုးျမွင့္ေကာက္ခံလိုက္ေသာ မီတာခႏႈန္းထားမ်ား

၉။ လ်ွပ္စစ္မီးဖို (၁၂၀၀ W) ၅၀ မိနစ္
လ်ွပ္စစ္မီးဖိုကို ေန႔စဥ္ ၁ ၾကိမ္ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၁ လမွာ ၃၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။ ေန႔စဥ္ ၂ ၾကိမ္ အသုံးျပဳမယ္ဆိုရင္ ၆၀ ယူနစ္ က်သင့္ပါမယ္။

ဝပ္ ၁၀၀၀ က ၁ ယူနစ္နဲ႔ ညီမ်ွပါတယ္။ မိမိအသုံးျပဳသည့္ လ်ွပ္စစ္ပစၥည္းႏွင့္ ၾကာခ်ိန္ေပၚ မူတည္ျပီး ယူနစ္ဘယ္ေလာက္က်သင့္မလဲဆိုတာ မိမိဘာသာ တြက္ခ်က္ႏိုင္ပါတယ္။

YESC


Read 418 times Last modified on Wednesday, 10 July 2019 03:59
Rate :
(2 votes)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.